Realizacja stropu Teriva Panel
Przedstawiamy Państwu montaż nowej odsłony znanego stropu Teriva – TERIVA PANEL. Strop panelowy jest bardzo prosty i szybki w montażu. Nie potrzeba ciężkiego sprzętu oraz wielu godzin poświęconych na układanie belek oraz pustaków. Wystarczy lekki samochód z dźwigiem typu HDS, który przywozi wszystkie potrzebne materiały, w tym również panele Teriva. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z budowy.
Poznaj zalety stosowania systemu stropowego Teriva Panel
- Krótszy montaż – Panel stanowi gotowy produkt zawierający zespolone pustaki oraz belki, dzięki czemu wykonawca oszczędza czas wykonania stropu Teriva Panel. Oszczędzamy do 80% czasu montując gotowe panele stropowe.
- Niższe koszty – Koszty stropu TERIVA PANEL są zbliżone do zakupu systemu Teriva 4.0. Dzięki mniejszemu wykorzystaniu stali, betonu i robocizny, końcowy koszt wykonania stropu jest zauważalnie mniejszy.
- Mniejsza ilość nadbetonu – w stropie TERIVA PANEL stosuje się niższe wysokości konstrukcyjne – od 16 do 20 cm, przy zachowaniu nośności. Dzięki temu ograniczamy nadbeton nawet do 50% przy wysokości konstrukcyjnej 16 cm.
- Mniejsza ilość stempli – Strop Teriva Panel nie wymaga stemplowania do rozpiętości 4,0 m. Powyżej 4,0 m stemplujemy w połowie rozpiętości.
- Wysoka izolacyjność akustyczna – lepsza aż o 23% w stosunku do stropu Teriva 4.0, dzięki wyeliminowaniu pustki powietrznej, która występowała w pustakach Teriva.
- Możliwość ukrycia instalacji w stropie – dzięki wyeliminowaniu pustaków Teriva.
- Równa powierzchnia dolna – Teriva Panel pozwala na uzyskanie jednolitej i równej powierzchni dolnej, do której można wykonać podwieszony sufit.
System: Teriva Panel
Rozpiętość: do 8,0 m
Klasa betonu: C40/50
Wysokość panelu : 12 cm
Szerokość panelu: 60 cm
Strop Teriva Panel
Strop TERIVA PANEL polecamy wszędzie tam, gdzie stosowało się stropy wcześniejszej generacji typu Teriva, lub gdy w projekcie zastosowano strop monolityczny lub inne systemy stropowe o rozpiętości do 8,0 m.
W praktyce strop Teriva Panel z powodzeniem stosowany jest w budownictwie jednorodzinnym, przy budowie małych i większych domków, a także w budownictwie wielorodzinnym przy inwestycjach deweloperskich, również budynków wielokondygnacyjnych.